Nasze książki anglojęzyczne – Complete Book Of Farmyard Tales – recenzja #1

Niniejszym zaczynam serię wpisów z opisem anglojęzycznej biblioteczki mojej córki. Zaczynamy od naszego bestselera, który jest na topie od kiedy pojawił się w naszym domu – Complete Book Of Farmyard Tales.

Complete Book Of Farmyard Tales książka wydawnictwa Usborne.
Zawiera 20 historyjek, całość mieści się na 320 stronach, więc książka jest dość gruba 🙂 Opowiadania o rodzeństwie Poppy i Sam i ich przygodach na farmie, gdzie mieszka mnóstwo zwierząt i nie ma czasu na nudę. Moja córka bardzo lubi czytać prawdziwe historię o dzieciach, pewnie dlatego ta książka jest dla niej pozycją must read every day.

Tekst w książce jest dostosowany do poziomu zawansowania dziecka/rodzica, dlatego niezależnie od tego jaki sposób wybierzemy historie nie tracą sensu . Można czytać tylko zdania na górze strony, albo wybrać cały tekst, czyli wersję z bardziej rozbudowaną fabułą .

Jeśli chodzi o ilustracje to myślę, że nie da się przejść obojętnie 😉 Są piękne, kolory naturalne i przyjemne, każda strona bardzo fajnie przedstawia fabułę. To pozwala na unikanie przechodzenia na polski czytając, wystarczy tylko pokazać dziecku na rysunku o co nam chodzi.

Dodatkowo na tylnej okładce jest QR-code, który po zeskanowaniu pozwala odsłuchać pięknie czytane historię, wzbogacone o dźwięki farmy 🙂 Bardzo przyjemnie się słucha i super opcja dla osłuchania dziecka z poprawnym akcentem.

Complete Book Of Farmyard Tales czytamy przy każdej okazji, czasem ja/tata, czasem razem tak jak na tym filmiku. Nie wiem czy ktoś jeszcze tak ma, ale ja czuję, że ta książka ma to coś w sobie, co gwarantuje, że czytanie jej się nie znudzi. Przynajmniej u nas tak jest, że od dwóch lat nie schodzi z topowego miejsca w naszej biblioteczce. Więc polecam z czystym sumieniem 🙂 Ciekawe czy fenomen Complete Book Of Farmyard Tales sprawdzi się u Was !

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *