Drewniane klocki firmy Kooglo – to jest to czego szukałam

Lubię co jakiś czas kupować dla nas coś nowego do wspólnego spędzania czasu. Najczęściej są to książki, gry planszowe albo klocki. Tym razem zdecydowałam, że pora dodać coś ciekawego do naszego domowego arsenału i zamówiłam klocki firmy Kooglo. Szczerze mówiąc nie wiedziałam, że na rynku istnieje już takie rozwiązanie jak drewniane klocki z magnesami, dzięki czemu można budować na prawdę fajne budowle.

Kiedyś mój mąż nawet miał podobny pomysł, bo bardzo lubi magnesy i mamy w domu dzięki nim kilka praktycznych i pomocnych rozwiązań. No ale wiadomo, zrobienie takich klocków to już więcej pracy i czasu, dlatego bardzo się ucieszyliśmy, że jest możliwość takie klocki zamówić i bawić się do woli.

Nasz zestaw zawiera 100 sztuk, jest to największy dostępny zestaw. Producent oznaczył je w kategorii wiekowej 2+, ale myślę, że mogą takimi klockami bawić się nawet maluszki. My kupiliśmy je dla naszej 3.5-letniej córki, bardzo chętnie się nimi bawi i my zresztą też ;). Tak że jest to zakup na dłużej. Oprócz standardowego układania, mamy możliwość pobawić się właściwościami magnesów i poobserwować jak zabawnie się odpychają od siebie i „uciekają” 🙂 Również bardzo fajne jest to że można je poukładać na tablicy magnetycznej czy lodówce i takim sposobem u nas, na przykład, powstała loteria. Dopisaliśmy zadania do każdej możliwości i wykonywaliśmy je. Było to: przysiad, skok, stanie na jednej nodze i liczenie do 5, pocałowanie kogoś.

Zalety klocków firmy Kooglo

  • Klocki są wykonane z drewna, więc to bardzo fajna alternatywa ogromnej ilości zabawek dla dzieci wyprodukowanych z tworzyw sztucznych.
  • Jest kilka różniących się ilościowo zestawów do wyboru w zależności od preferencji.
  • Klocki mają przyjemne kolory. Jest możliwość zakupu zestawu o kolorze naturalnym lub z kolorowymi elementami. Są bardzo estetyczne i przyjemnie je trzyma się w ręce.
  • Magnesy pozwalają zbudować duże stabilne konstrukcje.
  • Przyciągają uwagę dzieci 🙂

Jeśli szukacie ciekawego, progresywnego i przydatnego prezentu dla dziecka, który jest wykonany w Polsce i z naturalnych surowców, to te klocki wydają się być dobrym pomysłem. Nam się sprawdzają i myślę, że jeszcze kilka dobrych lat posłużą jako samodzielna zabawa lub element większych projektów klockowych 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *