Dziś przychodzę do Ciebie z pomysłami na zabawę guzikami. W domu guzików nie mamy, za to u dziadków jest ich dość dużo. Nie są to guziki kupowane, tylko odcinane z ubrań kiedy już te nie nadawały się do zakładania. Dlatego każdy guzik jest inny, niektóre są mocno poniszczone, wiele z nich są wyjątkowe i przyciągają wzrok. Może dlatego Ewelinka tak bardzo lubi nimi się bawić, rozglądać, szukać podobnych i tak dalej. 

Stwierdziłam, że dziś napiszę o trzech zabawach guzikami, które teraz są na topie u mojej 4-latki. Więc bez przedłużania przedstawiam pomysły. 

1. Sortowanie guzików. 

Jeśli tak jak my macie sporo guzików, to super zabawą dla małych paluszków jest sortowanie ich według przeróżnych cech. Można dzielić na grupy według  koloru, rozmiaru, kształtu, ilości dziurek albo pomieszać założenia i sortować np. na grupy duże  nie białe guziki, małe białe i reszta. U nas było całe pudełko przeróżnych guzików (babcia uzbierała niezłą kolekcję) dlatego sortowaliśmy dość długo albo razem albo Ewelinka sama. Niestety nie mam żadnego zdjęcia naszych zabaw.

2. Układanie po śladzie

Druga zabawa z guzikami to układanie po śladzie. Ewelinka nie przepada za pracami takiego typu,  czas od czasu jej proponowałam i nic, wolała układać tak jak chce. Tym razem spontanicznie narysowałam kilka kształtów i kresek i zabawa ją bardzo wciągnęła. Chciała jeszcze i jeszcze żebym dawała jej kolejne kształty.

Tutaj możesz zobaczyć jak to może wyglądać, naprawdę takie ręcznie narysowane flamastrem szlaczki robią robotę 🙂 Więc jeśli tylko przyjdzie Ci do głowy taka zabawa a nie masz wydrukowanych kart, to weź kilka kartek i puść wodzę fantazji 😉 

3. Nawlekanie guzików 

Tym pomysłem dzieliłam się na fb (post). Nie potrzebujesz zbyt wiele żeby dziecko zainteresować. Duża igła, nitka i guziki a zabawa potrwa aż się skończą materiały 🙂 

Jesienią nawlekaliśmy jarzębinę i Ewelinka bardzo się wciągała. Zimą nie ma za dużo wyboru, więc guziki są jak znalazł dla dziecka które lubi takie aktywności. Mogą z nich powstać różnokolorowe  gąsieniczki, zawieszki lub bransoletki. 

Guziki to też super narzędzie, mogą pełnić rolę liczmanów, można je przeliczać w nieskończoność; można układać od najmniejszego do największego; układać jeden na drugim wieżę i wiele wiele innych możliwości 🙂 Życzę kreatywnej zabawy i chętnie przeczytam jak Ty bawisz się ze swoimi dziećmi guzikami 🙂

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *