Morze opowieści i nie tylko. Seria „Mądre Opowieści” od wydawnictwa Wilga – dobre książki dla małego dziecka.

Dziś chcę Wam pokazać książki, które u nas są absolutnym hitem od roku. Opowiem Wam o nich, ponieważ są przecudne, pięknie zilustrowane i zawierające bardzo ważne przesłania do czytelnika. Mowa o książkach wydawnictwa Wilga, a dokładnie o serii książek dla dzieci „MĄDRE OPOWIEŚCI”. My na razie mamy 3 pozycji z tej serii i jesteśmy nimi oczarowani.

Morze opowieści – ciepła i mądra historia o wartości rodziny oraz miłości wnuczki i dziadka.

Jest to książka w której cała opowieść kręci się dokoła dziadka małej dziewczynki Ani. Ania każdego roku spędza kilka dni u dziadka, w domku nad morzem. Zawsze mieli dużo fajnej zabawy, ale w tym roku dziadek już nie ma tyle siły na aktywności co kiedyś. Zaczął chodzić o lasce i szybko się męczy, więc większość czasu spędzają razem w domu. Ania jest ciekawa wszystkich pamiątek, którymi był zasypany dom. Interesuje ją skąd się wzięły i dlaczego są ważne. Więc dziadek opowiada zachwycające opowieści ze swojego życia a wnuczka słucha zafascynowana. Dziewczynka przekonuje się, że te wszystkie przedmioty to nie tylko rzeczy, to bezcenne pamiątki z każdą z jakich jest związana zachwycająca opowieść i głęboki sens. Pod koniec swojego pobytu u dziadka Ania zastanawia się jak może pomóc dziadkowi żeby on znów mógł zobaczyć zachód słońca w swoim ulubionym miejscu – zatoczce nad morzem.

Uwielbiam tę historię, bo przypomina mi mojego dziadka. Nasze wspólne majsterkowanie i długie rozmowy o jego młodości. Ta książka jest piękna i dobra, wszyscy uwielbiamy ją czytać. Wycisza i dodaje takiego spokoju. Może dlatego nasza córeczka bardzo często sięga po nią przed snem i wtuleni czytamy i podziwiamy dziadka Ani, który, jak sam o sobie pisał „Jest odważny, mądry i szlachetny” 🙂

Mogę jeszcze długo pisać o tej cudownej książce, bo na prawdę jest bardzo wartościowa. Polecam Wam sięgnąć po serię „Mądre Opowieści” i gwarantuję, że uzupełnicie swoją domową biblioteczkę o co najmniej kilka pięknych książek 😉 Nam do kolekcji brakuje jeszcze dwóch pozycji z serii.

Następna książka jest bardzo piękna pod kątem ilustracji, chociaż przesłanie tej historii jest również bardzo pouczające i dobre.

Wielka podróż Małego Ptaszka – historia o przyjaźni.

To opowieść o małym ptaszku który nie mógł odlecieć ze swoim stadem do ciepłych krajów, ponieważ miał złamane skrzydło. W znalezieniu drogi do „słońca” i zimowaniu w chłodnym klimacie pomógł mu jeleń. W swojej podróży bardzo się zaprzyjaźniły i przeżyły wiele przygód i radosnych chwil. Prosta, lekka i przyjemna historyjka, a jednocześnie opowiada o bardzo ważnych rzeczach, prawdziwej przyjaźni i pomaganiu innym. Jest cudna. Moje dziecko uwielbią małego ptaszka.

I trzecia książka z serii Mądre opowieści, którą mamy. Jest to książka „Zagubiona księgarnia”. Powiem szczerze, że jeszcze nie udało mi się przeczytać ją do końca 😉 Bo córeczka preferuje kiedy czyta jej tata. Ma takie książki, które są tylko dla mamy albo tylko dla taty. Ta akurat jest jedną której ja nie mogę czytać. Ale wiem że jest przepiękna bo kilka razy przeglądałam kiedy dziecko było zajęte czymś innym 🙂

Zagubiona księgarnia -historia o wartości książek i przyjaźni w naszym życiu.

A o recenzje musiałam prosić męża 😉 Poprosiłam go żeby w dwóch zdaniach opisał swoje wrażenia po przeczytaniu tej książki i dostałam taki feedback:

„To historia o dziewczynce po imieniu Milly, która uwielbia czytać książki i jest stałą czytelniczką księgarni, właścicielką której jest pani Minty. Milly uczestniczyła w „godzinach z bajkami”, które odbywały się w tej księgarni. Dziewczynka była przekonana, że pani Minty „zna wszystkie książki na świecie”. Pewnego dnia drzwi księgarni zostały zamknięte. Po długich chwilach namysłu Milly zdecydowała się narysować piękną ładną księgarnie pani Minty a rysunek przykleić na drzwiach wejściowych, a dzięki temu księgarnia ponownie się otworzyła i dziewczynka nadal mogła odwiedzać w niej pani Minty.”

Jest to opowieść o wartości którą mają książki w naszym życiu, o miłości do książek, która łączy ludzi i o przyjaźni i chęci pomagania drugiemu człowiekowi.

Każda książka z serii „Mądre opowieści” jest zupełnie inna, ale po swojemu piękna i ucząca dobra. Przekaz tych książek jest prosty i zrozumiały, pewnie dlatego te historię tak lubią dzieci.

Na koniec napiszę kilka zdań ze strony technicznej:

  • Książki wykonane bardzo solidnie, grube kartki.
  • Poręczny format, dzięki temu wygodnie się czyta.
  • Jeśli chodzi o rozmiar tekstu to jest mały i raczej nie dla początkującego czytelnika. Moja córka czasem czyta kilka słów czy zdań, ale widać, że nie jest łatwo, bo tekst jest na prawdę mały.
  • Twarda oprawa.

Polecamy Wam bardzo gorąco. Warto mieć takie urocze i wartościowe książki w swojej biblioteczce 🙂

Jestem mamą aktualnie prawie 3.5-letniej córeczki. Kiedy ona miała trochę powyżej roku dowiedziałam się o metodzie Domana i zaczęłam stosować ją w naszym domu, rozwijając wrodzony potencjał mojego dziecka. Od jakiegoś czasu to co robimy i co nam się udało albo nie opisuję na tym blogu. Jeśli chcesz więcej dowiedzieć się o metodzie Glenna Domana i o tym dlaczego warto ją stosować to możesz zaglądnąć do tych wpisów  tutaj tutaj . Na stronie na Facebook dzielę się aktualnościami z naszego życia i pomysłami na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *