Święta z dziadkiem – piękna wartościowa świąteczna książka z morałem

Jeśli jesteście w poszukiwaniu mądrej książki z pięknym morałem i cudownymi ilustracjami to książka Święta z dziadkiem będzie strzałem w dziesiątkę.

Książka jest napisana w formie pamiętnika, czytanie którego jest bożonarodzeniową tradycją pewnej rodziny. Rodziny Zosi – kobiety, która będąc małą dziewczynką dostała list od swego ukochanego dziadka a teraz każdego roku w Boże Narodzenie czyta go swoim dzieciom.

Bardzo ciepła historia dziadka i wnuczki, którzy kochają ten świat, Ziemie i wszystko co ich otacza. Podziwiają dżdżownice, żabki i rośliny. Małą dziewczynkę interesuje cały świat a dziadek towarzyszy jej w jego poznawaniu. W swoim liście on pisze o tym czego pragnie dla niej i dla naszej planety.

Musimy się na nowo nauczyć miłości do Ziemi, pokochać ją tak, jak ja kocham Ciebie, a Ty mnie.

Bardzo wartościowa książka. Myślę, że nie ma górnej czy dolnej granicy wiekowej. Warto przeczytać. Czytanie z dziećmi to dodatkowo dobry pretekst do rozmów o zrównoważonym życiu, konsumpcjonizmie i zasobach Ziemi. Wszystko co dziadek w tej historii życzył swojej wnuczce z pewnością każdy z nas chciałby życzyć sobie i swoim bliskim. Ja Wam tego życzę bardzo serdecznie 🙂

Spotkałam się kiedyś z opinią, że Święta z dziadkiem to mało świąteczna pozycja. W tym jest trochę racji, bo nie znajdziemy tam pięknej zimy, tradycji Bożonarodzeniowych  i Mikołaja. W zamian przeczytamy o miłości dziadka do wnuczki i o tym czego jej życzy (nie tych materialnych rzeczy, ale coś więcej), czego pragnie dla każdego z nas i dla naszej planety. Czy nie jest to cudowny przykład tego co jest w naszym życiu najważniejsze i jak warto żyć? Dla mnie Święta z dziadkiem to więcej niż zwykła świąteczna książka, a jej przekaz jest najbardziej wartościowy ze wszystkich książek dla dzieci jakie mamy w domu.

A tak na koniec, bardziej w tematyce bloga, bo to w końcu blog o domanowaniu 😉 : książka jest bardzo fajnie wykonana, duży rozmiar tekstu, na pewno się sprawdzi u małych czytaczy, ktoś będzie szukał znajomych słów, a ktoś samodzielnie przeczyta tę całą piękną historię.

Jeśli ten artykuł jest pierwszym przeczytanym przez Ciebie na moim blogu to polecam zaglądnąć jeszcze tutaj i tutaj żeby dowiedzieć się więcej o nas i o tym co robimy z moją córeczką. Jeśli masz pytania to zachęcam do zostawiania ich w komentarzu pod postem lub zapraszam na nasz Facebook .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *